Nakrywy na słupki ogrodzeniowe FCB Ceramika – łatwy samodzielny montaż

Budując dom, zatrudnić trzeba wielu specjalistów, ale niektóre prace można przecież wykonać samemu. Daje to wiele satysfakcji. Niektórzy inwestorzy angażują się w budowę domu na wielu etapach, ale z powodzeniem można zająć się jednym typem pracy zupełnie samodzielnie – nakładaniem nakryw (czap) na słupy ogrodzeniowe.

Nakrywy na słupki ogrodzeniowe FCB Ceramika występują w różnych kolorach i rozmiarach dostosowanych do typowych, murowanych słupków ogrodzeniowych. Oprócz klasycznej kolorystki, ich powierzchnia może być angobowana. Angoba jest to warstwa glinki nanoszonej na powierzchnie dachówki przed jej wypalaniem. Glinki te mogą być barwione, dlatego występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej.

Powierzchnia angabowana jest bardziej gładka, przez co mniej się brudzi i trudniej porasta mchem. Takie nakrywy (czapy) można też, nawet po długim czasie po zamontowaniu, łatwo oczyścić wodą pod ciśnieniem ponieważ elementy te nie będą miały trwałych przebarwień i wżerów.

Wszystkie typy ceramicznych nakryw na słupki ogrodzeniowe można łatwo zamontować samemu.
Jak to zrobić?
Najpierw nałóż zaprawę klejową na brzegi słupka, zostawiając przerwy w tej spoinie, aby umożliwić wentylację. Następnie nałóż nakrywę (czapę) na słupek i spoinuj od dołu, zostawiając otwory wentylacyjne. Nie zaleca się montować czap na pełny beton, ponieważ zimą mogą popękać.