O firmie

FCB Ceramika jest wiodącą marką ceramicznych akcesoriów dachowych, które znajdują zastosowanie na połaciach dachowych wraz z dachówkami ceramicznymi producentów o zasięgu globalnym. FCB Ceramika charakteryzuje się elastycznością produkcji i wykonawstwem ceramiki na potrzeby renowacji zabytków. Tu nie ma rzeczy niemożliwych!

Jeśli Wybrałeś już dachówkę – wybierz akcesoria od polskiego producenta. 
Nasze akcesoria ceramiczne wraz z dowolnie wybranymi dachówkami, jakie są dostępne w Polsce tworzą kompletny system umożliwiający budowę dachu czyniąc go bezpiecznym i trwałym. Setki detali ceramiki dachowej w niewyczerpanej gamie kolorystycznej dostępne są w sieci hurtowni w całej Polsce. Oprócz akcesoriów dachowych FCB Ceramika oferuje akcesoria ozdobne, akcesoria ogrodzeniowe oraz akcesoria na specjale, indywidualne zamówienie, a także usługi odtwarzania elementów ceramiki dachowej.

Elastyczność i jakość FCB Ceramika nie mają precedensu na polskim rynku ceramiki dachowej.
Niezależne badania prowadzone w renomowanych laboratoriach, jak niemiecki Keramik Institut GmbH oraz angielski Ceram potwierdzają wysoką mrozoodporność, sięgającą aż 600 cykli i niską nasiąkliwość. Marka FCB posiada certyfikaty, które potwierdzają najwyższą jakość wykonania.
Posiadamy nowoczesne laboratorium, gdzie prowadzimy badania nad naszymi wyrobami i, gdzie preparowana jest glina z najlepszych złóż wielkopolskich.

Firma FCB Ceramika od dnia powstania w 1989 r. wyprodukowała i sprzedała w kraju i zagranicą setki milionów elementów ceramicznych. Nasze ceramiczne akcesoria i ozdoby dachowe możecie Państwo znaleźć niemalże na każdym dachu w Polsce, zaś ceramiczne kształtki ogrodzeniowe na większości ogrodzeń ceramicznych.

FCB Ceramika jest  polską firmą z rodzinnymi tradycjami. 
Nasza odpowiedzialność za jakość wyrobów gwarantowana jest najwyższym zabezpieczeniem – majątkiem rodzinnym, osobistym. Zaufały nam światowe korporacje i klienci indywidualni. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, służymy fachową radą i pomocą. Dbamy zarówno o obsługę, jak i jakość naszych produktów.

Dzięki temu, nasze wyroby są także obecne za granicą – na rynkach UE, Wielkiej Brytanii i USA.

Od pokoleń tworzymy unikalną ceramikę.