Budujesz dom? Poznaj nasze produkty ceramiczne, których możesz potrzebować.

Każdy inwestor, który buduje dom zdobywa pewną wiedzę w trakcie realizacji tego życiowego projektu. Z czasem zaczyna używać fachowej terminologii, poznaje elementy konstrukcyjne, a także zdobywa wiedzę o materiałach budowlanych i ich montażu. Mając przynajmniej podstawową wiedzę o tym wszystkim, zanim rozpocznie się budowa, inwestor będzie podejmował lepsze decyzje dla optymalizacji kosztów i zachowania oczekiwanej jakości.

Nasze ceramiczne akcesoria i ozdoby dachowe możecie Państwo znaleźć niemalże na każdym dachu w Polsce, zaś ceramiczne nakrywy na słupki ogrodzeniowe na większości ogrodzeń. Ostrzeszowska Fabryka Ceramiki Budowlanej (FCB Ceramika) wytwarza produkty, które znajdują zastosowanie na połaciach dachowych wraz z dachówkami ceramicznymi międzynarodowych producentów o zasięgu globalnym.

Nasze akcesoria ceramiczne wraz z dowolnie wybranymi dachówkami, jakie są dostępne w Polsce tworzą kompletny system umożliwiający budowę dachu czyniąc go bezpiecznym i trwałym. Setki detali ceramiki dachowej w niewyczerpanej gamie kolorystycznej dostępne są bezpośrednio w naszej fabryce w Ostrzeszowie oraz w sieci hurtowni w całej Polsce.

Niezależne badania prowadzone w renomowanych laboratoriach, jak niemiecki Keramik Institut GmbH oraz angielski Ceram potwierdzają wysoką mrozoodporność, sięgającą aż 600 cykli i niską nasiąkliwość. FCB Ceramika otrzymała certyfikaty, które potwierdzają najwyższą jakość wykonania. Posiadamy nowoczesne laboratorium, gdzie prowadzimy badania nad naszymi wyrobami oraz gdzie preparowana jest glina z najlepszych złóż wielkopolskich. Jesteśmy polską firmą z rodzinnymi tradycjami. Na nasze wszystkie wyroby ceramiczne udzielamy dożywotniej gwarancji.

Nasze produkty

Oferujemy akcesoria dachowe, które są w pełni kompatybilne ze wszystkimi dachówkami, jakie są w ogóle dostępne w Polsce. Nasze Akcesoria pasują m. in. do dachówek takich marek jak Creaton, Roben, Wienerberger, Meyer-Holsen, Tondach, Bogen, Nelscamp, Jacobi, Erlus.

Dachówka to nie wszystko. Zastosowanie ceramicznych akcesoriów dachowych sprawi, że Twój dach będzie wyglądał estetycznie, a przede wszystkim będzie kompletny, co zapewni mu trwałość na długie lata. Akcesoria dachowe są solidnym i koniecznym uzupełnieniem pokryć dachowych wykonanych z dachówek ceramicznych.

Wśród ceramicznych akcesoriów dachowych, w naszej ofercie znajdują się:
• kominki wentylacyjne
• kominki odpowietrzające
• kominki uniwersalne
• dachówki solarne
• dachówki antenowe
• dachówki przelotowe
• gąsiory
• trójniki
• czwórniki
• zaślepki i zakończenia gąsiorów

Estetyka dachowa w szczegółach
Ceramiczne ozdoby dachowe nadają indywidualny charakter miejscom, w których zostaną umieszczone. Szeroka gama produktów FCB Ceramika w tym asortymencie jest wynikiem wieloletniego doświadczenia oraz otwartości na sugestie naszych Klientów. Akcesoria ozdobne, takie jak koguty, koty, sowy, wieżyczki, kule, szpice, lwy, lunatycy zwykle montuje się na kalenicy.

Ceramiczne elementy ogrodzeń
Ceramiczne zwieńczenie słupków ogrodzeniowych jak i same słupki pokryte płytkami sprawiają, że ogrodzenie staje się bardziej eleganckie. Klasyczny kolor ceramicznych nakryw ogrodzeniowych, spójny z kolorem dachówki scala te elementy w jedną harmonijną całość. Z kolei przęsła z ciemnego drewna oddzielone słupami ogrodzeniowymi mogą być w takim kolorze, jak brama garażowa, podbitka, a także drewniane ramy okienne. Zawężona kolorystyka podkreśla wysmakowany, indywidualny charakter domu.

Prezentowane tu produkty dla dachów i ogrodzeń są tylko niewielką próbką tego co robimy. Ceramiczne nasady pasują na wszystkie typowe rozmiary słupków ogrodzeniowych: 38x38cm, 32x32cm, 44x32cm, 44x25cm, 32x25cm.

Katalog online
Pobierz katalog produktów z naszej strony – kliknij TUTAJ.

Nasze produkty dostępne są w całej Polsce poprzez sieć hurtowni, ale także bezpośrednio w naszej Kaflarni. Wybierz region i skontaktuj się z naszym doradcą – kontakt.

Ręcznie wytwarzane dachówki naszej marki Heritage
Co tak naprawdę sprawia, że jedna dachówka jest lepsza od drugiej?

Heritage proponuje wybór absolutne niepowtarzalny, dla koneserów architektury. W naszej ofercie mamy dwa rodzaje ręcznie wytwarzanej dachówki ceramicznej „Heritage” i „Settler”. Ich klasyczna elegancja i unikalne piękno gwarantują od lat satysfakcję nawet najbardziej wymagających klientów.

Heritage to nowa kategoria wśród dachówek. Po szczegóły zapraszamy na stronę Heritage.