FCB na dachu świata

13 października grupa himalaistów wyruszyła z Warszawy by dotrzeć do Nepalu i tam rozpocząć swoją przygodę w Himalajach. 

Ogromnie się cieszymy, że możemy choćby w maleńkiej części towarzyszyć naszym himalaistom.

„Nasza załoga” zaczęła się od supermaratonu od 1 do 100km, następnie rozpoczęła 16 dniowy trekking do bazy pod Mount Everest.

Nastepnie nasi himalaiści docierają kolejno do Namche Bazar, Dingboche na wysokości 4410m n.p.m. 

Kolejny punkt to Nagartsang Gompa (klasztor buddyjski – 4800 m n.p.m.)

24 października minęła 29 rocznica śmierci wybitnego polskiego himalaisty – Jerzego Kukuczki. 24 Października 1989 roku na wysokości 8300m podczas wejścia na Lothse południową ścianą, Jerzy Kukuczka zginął tragicznie spadając w 2 kilometrową przepaść.

Nasza grupa himalaistów miała niecodzienną okazję osobiście oddać hołd właśnie dniu 29 rocznicy jego śmierci przy czortenie Kukuczki.

 

Następnie Cho La 5420m n.p.m. – najwyżej położona przełęcz dostępna dla „turystów, plac Hanumandhoka Durbar Square, gdzie trwa odbudowa świątyni po trzęsieniu ziemi w 2015 roku.

To tylko kilka punktów z kilkunastodniowej wyprawy w Himalaje.

Piękne widoki, przełamywanie własnych barier i podejmowanie nowych wyzwań. Wspieramy i kibicujemy takim inicjatywom, a himalaistom z grupy 14A projektu Polskie Himalaje 2018 życzymy sukcesów w dalszych wspinaczkach! Dziękujemy, że mogliśmy z Wami być!”