Ceramiczna elewacja wentylowana Heritage Roof Tiles produkowana w FCB Ceramika

W nowoczesnych projektach architektonicznych budynków mieszkalnych coraz częściej architekci stawiają na wyjątkowy design połączony z funkcjonalnością użytkowania. Używane w realizacjach materiały muszą być poza najwyższej jakości parametrami technicznymi, długotrwałe lub jeszcze więcej, o dożywotniej, wieczystej gwarancji jakości. Takie właściwości posiada dachówka ręcznie formowana Manor, która poza swoim podstawowym zastosowaniem do pokrycia dachu może posłużyć za doskonały materiał na elewację budynku. Produkt łączy w sobie doskonały design tworząc swoisty monolit dachu z elewacją oraz wyjątkową funkcjonalność i komfort dla Inwestora, ponieważ elewacja taka nie wymaga okresowego odświeżania, malowania ani żadnych innych zabiegów konserwacyjnych. Prezentujemy kilka wstępnych zdjęć z montażu takiej elewacji. Więcej na temat tej realizacji wkrótce.

Montaż dachówki ręcznie formowanej Heritage Manor w kolorze Buff na elewacji budynku mieszkalnego. Projekt architektoniczny pracowni projektowej Tekktura z Poznania.

Przykręcanie dachówek do wcześniej przygotowanej konstrukcji wykonanej z drewna suszonego struganego oraz podkonstrukcji stalowej, warstwę wewnętrzną stanowi izolacja z wełny oraz paroizolacja.

dachówka ręcznie formowana produkcji Heritage Roof Tiles Sp z o.o., na elewacji zastosowana dachówka Manor w kolorze Buff.