Jesteś: Strona główna Poradnik inwestora
Wygląd kominka dachowego dostosowany do dachówki

Design ulega ciągłym przemianom. Mody szybko się zmieniają, a dachy domów podlegają tym samym wpływom, co projekty architektoniczne w ogóle. Na początku XX wieku, w architekturze znaczącą rolę wiódł Bauhaus, jako jeden z prądów modernizmu. Wtedy odchodziło się  nie tylko od stylów historycznych, ale również od wszelkiej stylizacji. Duże znaczenie miały sentencje nawołujące do minimalizmu: „Mniej znaczy więcej” (less is more – ang.) Tradycyjna architektura jednak przetrwała i ma się dobrze. Ten kanon nie tylko w architekturze, ale i w modzie i życiu codziennym jest zbyt bliski naturze człowieka, żeby mógł zostać zepchnięty na margines. Budując dom przede wszystkim kierujemy się własnym gustem. Dokonuje się wyboru projektu, tak od strony praktycznej, jak wizualnej. To koronna zasada przy wyborze wszystkiego, co ma służyć nam na co dzień, bez względu, czy jest to przedmiot o praktycznym zastosowaniu, czy dzieło sztuki współczesnej.

Dość często jednak ostatnio buduje się domy z płaskimi dachami, a jeśli konstruuje się spadziste, to pokrywa się je  płaską dachówką. To niekiedy jest spójne z wyborem paneli słonecznych na dach, które wkomponowują się w tę estetykę. Tak, czy inaczej płaska dachówka jest ponadczasowa; do wyboru mamy w tej grupie dachówki ręcznie formowane Heritage, a także łupek, karpiówkę i nie tylko.

Jeśli płaska dachówka jest Twoim wyborem, masz do wyboru doskonałe, o modernistycznym kształcie ceramiczne kominki, w szerokiej gamie kolorystycznej. Taki kominek jest doskonałym wyborem do nowoczesnych dachów. Całość pokrycia dachowego będzie charakteryzować się prostą elegancją.


 

Newsletter
Otrzymuj najnowsze informacje prosto
na swój adres e-mail
Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o
ul. Powstańców Wlkp. 13
63-500 Ostrzeszów
tel./fax 62 730 19 88
fcb@fcbceramika.pl

NIP: 514-02-13-069
Regon: 251470205
KRS: 0000080021
Heritage Roof Tiles Sp. z o.o
ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów
tel. +48 691 161 464
www.heritageceramics.pl

Traditional Clay Roof Tiles Ltd
49 Station Road, Polegate
East Sussex, BN26 6EA
www.traditionalclayrooftiles.co.uk