Jesteś: Strona główna Poradnik inwestora
Ceramiczne kominki dachowe

Kominki dachowe mają dwa różne przeznaczenia. Służą wentylacji lub odpowietrzeniu. Różnią się też średnicą i sposobem montażu.


Kominek wentylacyjny, jako zakończenie instalacji wentylacyjnej łazienki, kuchni czy garażu służy do wentylacji tych pomieszczeń. Skutecznie usuwa nadmiar pary, dzięki czemu nie dochodzi do jej kondensacji i osadzania się na ścianach wewnątrz budynku. Nasze kominki znajdują się na wiekszości dachów domów w Polsce.

Można zastosować kominek solo który montuje się do dachówki przelotowej. Dalej poprzez giętką rurę łączy się przewodem wentylacyjnym.

Można również zamontować kominek od razu połączony z dachówką. Oferujemy pełną gamę kolorystyczną, która jednocześnie zawsze tworzy komplet z dachówkami, które już Państwo wybrali na połać dachu.

Kominki odpowietrzające, zamontowane na dachu umożliwiają wyrównanie ciśnienia w rurach oraz usuwanie gazów kanałowych. Taka rola kominków wynika z samej zasady działania instalacji kanalizacyjnej, która oparta jest najczęściej na grawitacji. W rurach, więc musi występować odpowiednie ciśnienie atmosferyczne – temu służą kominki odpowietrzające.

Kominki wentylacyjne i odpowietrzające należy montować wysoko na dachu, w pobliżu kalenicy. Maksimum 1,5 m od niej. Zamontowane zbyt nisko, z uwagi na ich niewielką wysokość, nie będą działać prawidłowo.
Pełny asortyment akcesoriów dachowych sprawdź w naszym katalogu http://www.fcbceramika.pl/akcesoria-dachowe-producenci

Newsletter
Otrzymuj najnowsze informacje prosto
na swój adres e-mail
Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o
ul. Powstańców Wlkp. 13
63-500 Ostrzeszów
tel./fax 62 730 19 88
fcb@fcbceramika.pl

NIP: 514-02-13-069
Regon: 251470205
KRS: 0000080021
Heritage Roof Tiles Sp. z o.o
ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów
tel. +48 691 161 464
www.heritageceramics.pl

Traditional Clay Roof Tiles Ltd
49 Station Road, Polegate
East Sussex, BN26 6EA
www.traditionalclayrooftiles.co.uk